fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

noszenie biustonosza
Moda

Co zrobić, gdy noszenie biustonosza jest bolesne i niewygodne?

Codzienne noszenie biustonosza wielu kobietom kojarzy się z mało przyjemnymi odczuciami. Przede wszystkim w takich przypadkach warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które mogą mieć na to duży wpływ. Między innymi chodzi o rozmiar biustonosza, rodzaj i formę modelu, a także jakość wykonania. Jeśli następnym razem podczas zakupów wybierze się biustonosz zwracając uwagę na wszystkie te kwestie można ponownie przekonać się do noszenia biustonoszy i uznania, że wcale nie muszą być one niewygodne oraz niekomfortowe. Biustonosz bez fiszbin to jeden z rodzajów modeli, który zapewnia maksymalną wygodę i pozwala czuć się jednocześnie niezwykle pięknie i kobieco.

Model biustonosza

W zależności od kształtu, ułożenia i rozmiaru biustu każdej kobiecie odpowiadają zupełnie inne fasony biustonoszy. Dlatego też najważniejsze jest dokładne określenie własnych upodobań oraz potrzeb. Najłatwiejszym sposobem jest poświęcenie czasu na przymierzenie wszystkich posiadanych do tej pory modeli bielizny i dokonanie dokładnej analizy. Podczas zakupów warto zwrócić również swoją uwagę na biustonosz bez fiszbin, który może zapewnić komfort przez cały dzień. Fiszbiny są nieprzyjemne i powodują dyskomfort zwłaszcza w modelach o niskiej jakości, a także stanikach zupełnie niedopasowanych pod względem rozmiaru. 

Prawidłowo dobrany rozmiar

Zdecydowanie do najważniejszych czynności podczas wybierania i kupowania nowego biustonosza należy dokonanie pomiaru własnego obwodu i głębokości miseczek. W takim przypadku samo przymierzenie starych i już używanych staników może nie być dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeśli wcześniej rozmiar nie był prawidłowo dobrany i dopasowany do wymiarów klatki piersiowej. Najważniejszy jest obwód, ponieważ to na nim opiera się tak naprawdę cały ciężar biustu. Miseczka z kolei musi mieścić w sobie całą pierś w taki sposób, aby z żadnej strony nie wystawała. Biustonosz bez fiszbin dobrany w dobrym rozmiarze zapewni ogromny komfort i jednocześnie będzie doskonale spełniał swoje funkcje. 

Zapobiegając sytuacji, w której noszenie każdego dnia biustonosza staje się męczarnią należy wiele uwagi poświęcić na wybór odpowiedniego modelu. Zarówno rozmiar dopasowany w obwodzie oraz pod względem wielkości miseczek, jak i rodzaj jak na przykład biustonosz bez fiszbin muszą być idealnie dobrane. Pozwoli to sprawić, że bielizna przestanie być wyłącznie koniecznością, a prawdopodobnie stanie się przyczyną zyskania znacznie większej pewności siebie. Komfort pozwoli cieszyć się codziennie świetnym samopoczucie.