fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

ubrania na wakacje
Moda

Jakie ubrania zabrać ze sobą na wakacje w ciepłe kraje?

Tuż przed wyjazdem na wakacje nasza sypialnia wygląda jak prawdziwe pole bitwy. Walizka się nie domyka i jest zdecydowanie zbyt ciężka, a cały czas mamy wrażenie, że nie spakowaliśmy wszystkich potrzebnych rzeczy. Dokładamy jeszcze gruby sweter, buty do biegania i dodatkową parę dżinsów. Wszystko czego zupełnie nie potrzebujemy na wakacjach w ciepłych krajach. I tak jest każdego roku.

Pakowanie – tego trzeba się nauczyć

Pakowanie tylko z pozoru wydaje się proste. Zaprawieni w boju podróżnicy, którzy przebyli setki tysięcy kilometrów robią to według zasad, które wypracowali sobie przez lata. Warto zgłębić tajniki pakowania, być może to uchroni nas od nieoczekiwanych niespodzianek podczas wakacji.

Walizka to podstawa, ale jaka będzie najlepsza?

Im większa walizka, tym więcej ubrań możemy do niej spakować. Jednak czy podczas urlopu w ciepłych krajach rzeczywiście potrzebujemy ich dużo? Jeżeli istnieje taka możliwość, to najlepiej zaopatrzyć się w walizkę kabinową. To zdecydowanie ograniczy ilość rzeczy, jednocześnie walizka może posłużyć jako bagaż podręczny.

Lista potrzebnych rzeczy – nie pakuj ubrań na chybił trafił

Na ogół większość ludzi przesadza z ilością ubrań. Warto sprecyzować, co będzie nam potrzebne podczas wyjazdu i zrobić listę dopasowaną do naszych potrzeb. Nie musimy zabierać kilkunastu zestawów ubraniowych, jeżeli jedziemy na dwa tygodnie.

Jakie ubrania zabrać na dwutygodniowe wakacje w ciepłych krajach?

Aby pakowanie walizki było skutecznie, a wakacje przebiegły bezproblemowo i odprężająco, warto skorzystać z przykładowej poniższej listy, dzięki której unikniemy zbędnych kilogramów i stresu podczas rozpakowywania.

Lista ubrań na dwutygodniowe wakacje w ciepłych krajach 

  1. Bielizna – spakuj to, czego potrzebujesz na dwa tygodnie w życiu codziennym. Jeśli chcesz uprawiać sport, nie zapomnij o bieliźnie sportowej.
  2. Stroje kąpielowe – wystarczą 2-3 komplety bikini. Kostiumy kąpielowe z powodzeniem można prać wieczorem. Rano będą suche.

Skarpetki – ilość par skarpetek zależy od wyboru butów. Na wakacje na plaży zwykle wystarcza 5 par skarpet. Jeśli chcesz być aktywny na wakacjach, czy to podczas wędrówek, czy uprawiania sportu, powinieneś zabrać ze sobą więcej skarpet. Spakuj parę ciepłych skarpet to bagażu podręcznego – mogą się przydać podczas lotu.

  1. T-shirty i topy – pakując walizkę, pamiętaj, że w niektóre dni prawdopodobnie będziesz też nosić sukienki, więc nie potrzebujesz 14 t-shirtów. Optymalna ilość to maksymalnie 8 bluzek.
  2. Długie spodnie – para dżinsów spokojnie wystarczy na dwutygodniowe wakacje. Weź również ze sobą 1-2 pary cienkich, przewiewnych spodni, które możesz również założyć na podróż.
  3. Krótkie spodenki i  spódnice – pamiętaj, że możesz nosić szorty lub spódnice przez kilka dni. 2 pary krótkich spodenek i 2 spódnice wystarczą na 2 tygodnie.
  4. Sukienki damskie – letnią sukienkę możesz nosić dłużej niż jeden dzień. Na dwutygodniowe wakacje na plaży dobrym pomysłem jest 4-5 sukienek. Jeżeli masz w planach udział w eleganckiej  imprezie lub uroczystym bufecie, spakuj jedną, maksymalnie dwie odpowiednie w takich sytuacjach sukienki damskie.
  5. Kurtki/bluzy – Jedna cieplejsza bluza i polar będą wystarczające na chłodniejszy wieczór lub na czas lotu. Jeśli wybierasz się w tropiki, na wszelki wypadek zapakuj kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ może tam padać deszcz nawet w porze suchej.
  6. Piżama – jeśli nie śpisz nago, wystarczy przewiewna i wygodna

piżama lub krótka koszula nocna.

  1. Zwiń ubrania, zamiast je składać. Oszczędza to dużo miejsca w walizce, a ubrania nie gniotą się tak szybko. 

Buty na wakacjach – ile par wystarczy?

Jeśli chodzi o buty na wakacje, weź ze sobą tylko wygodne buty. Wszystko, co niewygodne, zostaje w domu. Na dwutygodniowe wakacje na plaży zwykle wystarczają, japonki, klapki na plażę i para solidnych butów (jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę) i para eleganckich butów na wieczór.

Zanim coś znajdzie się w walizce, warto dwa razy pomyśleć, czy jest to rzecz niezbędna. Zdecydowanie należy się wystrzegać pakowania ubrań z kategorii „na wszelki wypadek”. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że się przydadzą.