fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

tanie trwałe perfumy
Zakupy

Tanie trwałe perfumy – czy takie istnieją?

Perfumy cieszą się olbrzymią popularnością, gdyż pieszczą one zmysły całego otoczenia, stanowiąc też formę informowania o intencjach danej osoby. Każdy zapach bowiem rodzi inne emocje, a dobre perfumy wręcz zmuszają do działania, jednak ich zapach powinien być w tym celu trwały. Czy niedrogie perfumy mogą charakteryzować się trwałością zapachu?

Skład perfum a trwałość zapachu

To, czy zapach jest trwały, zależy od wielu czynników, a cena nie zawsze jest tu decydująca. Bardzo wiele zależy od tego, jakiej bazy do produkcji perfum użyto. Perfumy mogą być wyprodukowane między innymi na bazie alkoholu lub oleju. Perfumy produkowane na bazie alkoholu szybciej parują, a ich zapach jest bardziej intensywny, jednak jego intensywność szybko maleje.

Nie znaczy to jednak, że są one gorszym wyborem, gdyż tak naprawdę decydującym czynnikiem w perfumach jest stężenie zawartych w nich olejków eterycznych. Istnieją na rynku tanie trwałe perfumy, które posiadają sporą zawartość olejków.

To, czy zapach będzie trwały, zależy też od tego, jakich olejków użyto, gdyż zapach części z nich jest zdecydowanie trwalszy. Tanie trwałe perfumy zawierać będą jednak przede wszystkim tańsze olejki eteryczne i ciężko się spodziewać w nich obecności tych olejków, które obecne są w najdroższych perfumach.

Użytkowanie perfum i inne czynniki wpływające na trwałość zapachu

Trwałość zapachu perfum jednak wynika nie tylko z samego ich składu, lecz także z wielu innych czynników, do których zaliczyć można między innymi poziom nawilżenia skóry. Zapach pozostanie znacznie dłużej na skórze mocno nawilżonej niż na takiej, która jest mocno przesuszona.

Na długość unoszenia się zapachu wpływ ma nawet taki czynnik, jakim jest pH skóry, a deklarowany czas działania danych perfum często dotyczy właśnie skóry o prawidłowym pH.

Perfumy należy też nanosić w odpowiednich miejscach, by ich zapach ulatniał się dłużej, a konkretnie należy je aplikować na okolice bardziej ukrwione i przez to cieplejsze.

Na rynku dostępne są niejedne tanie trwałe perfumy, które zapewnią jednocześnie wysoką jakość. Nie zawsze cena jest gwarancją trwałości, tak samo jak nie zawsze wiąże się ona z jakością zapachu i tym, czy wprawi on w zachwyt osobę wyperfumowana i jej otoczenie.

Wybierając perfumy, trzeba przede wszystkim kierować się swoimi upodobaniami, a także właściwościami wchodzącymi w skład perfum olejków eterycznych i innych naturalnych substancji, z których każda wywiera inny wpływ na psychikę i zachowania otoczenia, w czym właśnie tkwi cała magia perfum.