fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

lata 90 makijaż
Uroda

Makijaż w stylu lat 90.

Z makijażem stylizowanym na lata 90. nierozerwalnie kojarzy się niebieski cień do powiek, brązowa szminka i czarny eyeliner. Trendy w makijażu z lat 90. są bez wątpienia kultowe, dzięki takim dziewczynom jak Posh Spice, Naomi Campbell i Drew Barrymore. Niektóre makijażowe trendy z lat 90. warto przywrócić.

Kultowe połączenia

Lata 90 makijaż to wiśniowo-czerwone usta, przygryziona czerwona warga nawiązuje do tej epoki. Od matowej do błyszczącej czerwieni, ten głęboki odcień był noszony przez Gwyneth Paltrow, Gwen Stefani i Reese Witherspoon. W prawdziwym dziewczęcym stylu lat 90. jest utrzymanie jasnej bazy i różowych rumieńców. Znakiem rozpoznawczym lat 90. były „rzęsy pająka”. Być może trend był kontrowersyjny, ale ultra-długie rzęsy były uwielbiane przez dziewczyny z lat 90., które zużywały ogromne ilości tuszu. Na szczęście taki look można łatwo stworzyć bez nadmiaru kosmetyku. Wystarczy użyć sztucznych rzęs, które są sklejone ze sobą lub dodać pojedyncze rzęsy w kępkach, aby odtworzyć efekt pająka.

Pastele i brązy

Patrząc na współczesne, mocno wyrysowane brwi, nadmiernie wyskubane i cienkie to trend z przeszłości i dzisiaj chyba żadna kobieta nie zdecydowała by się na radykalną regulację. A właśnie takie brwi były modne w latach 90. Natomiast z dużym sukcesem powróciły matowe, brązowofioletowe usta. W drogeriach nie brakuje szminek w tym odcieniu. Era lat 90. to przede wszystkim cienkie linie, szczególnie wąska, dopasowana konturówka. Obrysowanie górnej i dolnej linii rzęs czarną kredką najlepiej wygląda w połączeniu z neutralnymi ustami i rumieńcem.

Podkreślone usta i oczy

Dzisiaj wszystkie kobiety doskonale zdają sobie sprawę, że umieszczenie konturówki tuż poza naturalną linią ust tworzy wrażenie pełniejszych. Ale gwiazdy, takie jak Victoria Beckham, były pionierami tej sztuczki w latach 90. Jeśli kobieta nie boi się eksperymentować z makijażem, może sobie pozwolić na obrysowanie ust ciemną konturówką, ale zamiast dodać pasującą szminkę może zastosować cielistego połysku, aby uzyskać ostateczny wygląd z lat 90.

Trudno zignorować niebieskie powieki jako główny trend lat 90. Podążając za śladem J. Lo można użyć ciemniejszego niebieskiego cienia na zewnętrznym kąciku oka i rozcierać w kierunku jaśniejszego odcienia w wewnętrznym kąciku, a nawet na dolną linię rzęs.

Trochę błysku

Brokat był integralną częścią makijażu z lat 90., bez względu na to, czy był nakładany na dekolt, kości policzkowe, czy jak u wspomnianej już J. Lo, na cienie do powiek. A jeśli lata 90. nauczyły nas czegoś, to ten blask makijażu idzie w parze z blaskiem kobiety.