fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

krem pod makijaż cera mieszana
Uroda

Idealny krem pod makijaż do cery mieszanej

Mnóstwo kobiet każdego dnia wykonuje makijaż. Wyeksponowanie urody, uwydatnienie swej subtelności, wyrównanie kolorytu skóry oraz zakrycie jej niedoskonałości to efekt, do którego dąży każda zadbana kobieta. Niemniej, aby zrobić idealny makijaż, trzeba najpierw odpowiednio przygotować skórę. Niezwykle ważne jest nałożenie na nią dobrego kremu. Jaki wybrać do cery mieszanej?

Jaki wybrać krem pod makijaż cera mieszana?

Dziś na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków. Poszczególne kremy różnią się pomiędzy sobą nie tylko marką, lecz także składem. Co prawda wybór idealnego kremu do codziennego stosowania rano i wieczorem zazwyczaj nie stanowi problemu, ale sprawa się nieco komplikuje wówczas, gdy trzeba wybrać idealną bazę pod makijaż. Jaki warto wybrać krem pod makijaż?

Dobry krem pod makijaż powinien doskonale nawilżać skórę oraz zapewniać jej uczucie komfortu przez cały dzień. Powinien też szybko się wchłaniać oraz nie pozostawiać na skórze tłustego oraz nieestetycznego filtru. Nie powinien też powodować tworzenia się zaskórników oraz dobrze współgrać z podkładem. Tylko bowiem wówczas można utrzymać makijaż w niezmienionym stanie przez cały dzień.

Idealny krem pod makijaż dla cery mieszanej

Skóra mieszana charakteryzuje się tym, że posiada cechy zarówno skóry suchej, jak i tłustej. Kobiety o takiej cerze bardzo często borykają się z jej nadmiernym błyszczeniem oraz występowaniem zaskórników.
Jaki zatem wybrać krem pod makijaż do cery mieszanej?

Otóż sprawdzonym wyborem jest krem nawilżający o lekkiej konsystencji, który dobrze się wchłania. Taka baza potrafi skutecznie zapobiegać nadmiernemu błyszczeniu się skóry oraz pojawianiu się nieestetycznych wyprysków skórnych.

Każdy krem o delikatnej konsystencji potrafi odpowiednio nawilżyć przesuszone partie twarzy, a w miejscach skłonnych do przetłuszczania wpłynąć na regulację aktywności gruczołów łojowych.

Uniwersalny krem – sprawdzona baza pod makijaż

Wiele kobiet, niezależnie od rodzaju posiadanej cery decyduje się na stosowanie uniwersalnych kremów. Taki kosmetyk jest obowiązkowym elementem wyposażenia wielu damskich kosmetyczek. Czy jest to dobry wybór?

Wcierany rano w cerę krem w dużej mierze decyduje o tym, jak będzie wyglądał zrobiony makijaż. Wybór uniwersalnego kremu to dobry wybór, bowiem kosmetyk ten nie jest zbyt tłusty oraz dobrze się wchłania w skórę.

Bardzo dobrym wyborem są lekkie kremy, które są dostępne w wielu sklepach z kosmetykami w postaci żelu. Takie specyfiki charakteryzują się tym, że odpowiednio nawilżają cerę oraz dobrze współpracują z nałożonym później podkładem.