fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

jak ochłodzić kolor włosów
Uroda

Jak ochłodzić kolor włosów? Sprawdzone sposoby

Gdy decydujemy się na farbowanie włosów, liczymy na zmianę koloru bez szkody dla naszych kosmyków. Po takim zabiegu trzeba jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji. Zwłaszcza te rozjaśniane włosy są narażone na zniszczenie, przesuszenie i utratę koloru. Blondynki często narzekają na to, że kolor z upływem czasu żółknie i ociepla się. Jak ochłodzić kolor włosów? Są na to skuteczne sposoby.

Blond niszczy włosy

To właśnie farbowanie włosów na blond najbardziej je niszczy. Sprawia, że są suche, łamliwe i puszące. Farba rozjaśniająca powoduje ubytek pigmentu we włosach. Sprawia również, że nowy odcień szybciej się z włosów wypłukuje. Przyczyną są coraz szerzej otwarte łuski włosa. Niebieski barwnik „ucieka” z włosów najszybciej, dlatego włosy blond stopniowo stają się żółte. Często ta żółć wpada w niezbyt estetyczne tony. Dlatego o włosy farbowane trzeba skutecznie dbać.

Fioletowe kosmetyki

Najpopularniejsze produkty w pielęgnacji to szampon, odżywka i maska z fioletowym pigmentem. Wiele firm produkujących kosmetyki do włosów ma takie w swojej ofercie. Produkty te warto włączyć do pielęgnacji od razu po zabiegu farbowania. Nie wolno jednak zbyt często stosować takich kosmetyków, gdyż mogą one spowodować przesuszenie włosów. Systematyczne używanie powinno sprawić, że włosy blond nabiorą platynowego odcienia.

Domowe sposoby

Jak ochłodzić kolor włosów domowymi sposobami? Warto sięgnąć po gencjanę. Fioletowy roztwór można dodać do odżywki lub maski i taką mieszankę potrzymać na włosach. Z gencjany można również przygotować fioletową płukankę. Wystarczy kilka kropli roztworu dodać do włosów i w takiej miksturze wypłukać włosy. Dobry efekt przyniesie systematyczne stosowanie. Trzeba jednak pamiętać, by nie przeholować z ilością rozworu – na włosach pojawi się wówczas fioletowy odcień.

Do ochłodzenia odcienia włosów można też użyć ziół. Sprawdzają się m.in. amla czy kalpi tone. Jednak efekt nie będzie tak spektakularny jak po użyciu kosmetyków z fioletowym pigmentem i utrzyma się niezbyt długo.

Odpowiednia pielęgnacja

Po farbowaniu włosów oczywiście warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba stosować szampon, odżywkę i maskę przeznaczoną do włosów farbowanych. Sprawią one, że kolor pozostanie na dłużej, a włosy będą lśniące i miękkie. Warto nie myć włosów codziennie, a do spłukiwania używać letniej, a nie gorącej wody. W pielęgnacji warto unikać takich składników, jak: miód, kurkuma, rumianek, cytryna czy oleje, które ocieplają kolor.

Włosy farbowanie nie lubią także chlorowanej wody w basenach oraz wystawiania na słońce w upalne dni. W tym ostatnim przypadku trzeba pamiętać o ochronie z filtrem przeciwsłonecznym – na rynku są dostępne odpowiednie mgiełki.