fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

Podomka
Zakupy

Podomka – kobiecy wybór na każdą porę roku

Poranki nie zawsze kojarzą nam się pozytywnie, szczególnie gdy trzeba wstać wcześnie rano, aby pójść do pracy. Z drugiej jednak strony bardzo lubimy długie, leniwe śniadania weekendowe, które staramy się celebrować z należytą starannością. W każdym przypadku poranek umili nam podomka damska, która jest doskonałą alternatywą dla szlafroka. Co więcej, sprawdzi się one idealnie o każdej porze roku.

O poranku i z wieczora

Podomka damska kojarzona jest głównie z porankiem, jednak idealnie sprawdzi się również wieczorową porą, gdy po kąpieli chcemy założyć na siebie coś lekkiego. Kobiety bardzo chętnie wybierają podomki zamiast szlafroków, które zwykle są wykonane z grubych, ciepłych materiałów. Podomka damska najczęściej wykonana jest z przewiewnej bawełny, delikatnej satyny bądź z nieco cieplejszego weluru. Pozwala ona poczuć się kobieco w każdej sytuacji, a dodatkowo zasłania bieliznę nocną. Sprawdzi się więc idealnie podczas wyjazdów czy większych imprez, gdy gościmy w domu sporo osób.

Powiew chłodu latem

Podomka damska będzie idealnym wyborem na lato – w cieplejsze dni idealnie sprawdzą się zwłaszcza modele wykonane z satyny. Jest to przewiewny materiał, który daje uczucie przyjemnego chłodu. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie zakładamy podomkę damską zarówno o poranku, jak i wczesnym wieczorem, aby poczuć się świeżo i rześko. W ostatnich kilku sezonach niezwykle modne są satynowe podomki damskie midi, które sięgają mniej więcej linii kolana. Często charakteryzuje je asymetria, która dodaje kobiecości. Podomka satynowa będzie idealnym wyborem nie tylko na lato, ale również zawsze wtedy, gdy chcemy nieco podkręcić temperaturę w sypialni. Niezwykle kobieca, ale też zmysłowa podomka pozwala rozbudzić zmysły partnera.

Cieplejszy model na zimę

Zimą poszukujemy dla siebie nieco cieplejszych modeli podomek damskich. Wydawałoby się, że w chłodne dni warto zdecydować się na ciepły, gruby szlafrok, jednak nie zawsze okazuje się on być dobrym wyborem. Wszystko dlatego, że zazwyczaj temperatura w naszych mieszkaniach nie jest niska, dlatego w zbyt grubych odcieniach byłoby nam zbyt ciepło. Wtedy też idealnym wyborem będzie podomka damska wykonana z bawełny, która jest tkaniną neutralną – z jednej strony przepuszcza powietrze, a więc pozwala skórze oddychać, z drugiej zaś nie powoduje zatrzymywania przy niej dużej ilości ciepła. Jeśli zaś zależy nam na nieco grubszej tkaninie, lecz jednocześnie nie chcemy decydować się na polarowy szlafrok, możemy wybrać podomkę welurową.