fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

przechowywanie kosmetyków
Uroda

Przechowywanie kosmetyków, aby długo zachowały świeżość

Właściwe przechowywanie kosmetyków to dobry sposób na to, aby długo zachowywały swoją świeżość. Tylko w ten sposób będzie można będzie bezpiecznie ich używać przez wiele miesięcy..

Data ważności kosmetyków

Nie wszyscy producenci wprost zapisują na opakowaniu datę ważności danego kosmetyku. W ten sposób konsumenci mogą zostać wprowadzeni w błąd. Jednak zapisywanie daty ważności na opakowaniu nie jest obowiązkowe. Należy jednak umieścić informację, w jakim terminie po otwarciu kosmetyk powinien zostać zużyty. Wiele kobiet jest świadomych, że właśnie tak to działa. Można sprawdzić to już przy zakupie. Trzeba tylko poszukać na opakowaniu symbolu słoiczka z cyfrą albo liczbą. Jeżeli jest to na przykład cyfra 6, to oznacza, że kosmetyk może być bezpiecznie użytkowany przez 6 miesięcy po otwarciu. Dzięki temu każda kobieta może zdecydować jeszcze przed zakupem czy odpowiada jej zużycie kosmetyków w takim terminie. Czasami, kiedy kobieta posiada w domu całe zapasy kosmetyków, lepiej wstrzymać się z zakupem. Użytkowanie kosmetyków po terminie ważności może być po prostu niebezpieczne dla skóry. Może wywołać alergie i podrażnienia.

Gdzie przechowywać kosmetyki?

Kosmetyki trzeba odpowiednio przechowywać. Najlepiej trzymać je w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Niestety, nie zawsze są takie warunki. Kiedy ktoś mieszka w bloku, przestrzeń do przechowywania rzeczy jest ograniczona. Pogoda również tego nie ułatwia. W czasie upałów bardzo trudno jest o niższą temperaturę. Dlatego też należy cyklicznie sprawdzać kosmetyki w swojej kosmetyczce. Być może któreś z nich nie nadają się już do użytkowania, ponieważ po prostu się zepsuły. Straciły swoje właściwości. W tym przypadku należy bez żalu je wyrzucić. Inaczej można zrobić sobie krzywdę. Kosmetyki suche można przechowywać o wiele dłużej niż kosmetyki płynne. Błyszczyki dość szybko się psują, ma to związek także z kontaktem z ustami. Na powierzchni aplikatorów rozwijają się bakterie. Naprawdę warto wziąć sobie do serca uwagi lekarzy i ekspertów, szczególnie niebezpieczne może być eksperymentowanie z kosmetykami do oczu. Absolutnie nie wolno używać cieni czy też tuszu do rzęs po upływie terminu ważności. Warto dokonywać rozsądnie wszystkich zakupów, szczególnie zakupów kosmetyków. Kompulsywne zakupy nie są tutaj najlepszym pomysłem. Należy dokładnie przemyśleć każdy zakup. Piętrzące się stosy kosmetyków w domu, które szybko się psują, to bardzo zła praktyka. Myślenie i rozsądek zawsze się sprawdzają i są w cenie.