fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

jak przywrócić skórze blasku
Uroda

Poznaj serum i daj swojej skórze zastrzyk substancji aktywnych

Jeśli Twoja skóra jest przesuszona po okresie letnim lub potrzebujesz ją szybko zregenerować, to dobrym wyborem będzie serum. Jest to kosmetyk o skoncentrowanej formie, który pozwoli dostarczyć skórze dużo substancji aktywnych.

Dlaczego warto wybrać serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk o specjalnych właściwościach i nieco innej konsystencji niż zwykły krem. Serum zawiera większe stężenie substancji aktywnych i jest zazwyczaj bogate w składzie. Możesz je na stałe włączyć do codziennej pielęgnacji lub używać tylko w wybranych okresach czasu. Pamiętaj o tym, że jest to kosmetyk uzupełniający do kremu, a nie używany wymiennie. Jeśli chcesz zachować zasady prawidłowej pielęgnacji, najpierw nałóż serum, a jak się wchłonie, użyj kremu. Dlaczego taka kolejność jest ważna? Serum zawiera substancje aktywne, które wchłaniają się głęboko w skórę, a krem tworzy ochronne film na skórze, który zapobiega odparowaniu składników serum z naskórka. Dzięki serum, składniki z kremu, wchłaniają się znacznie lepiej. Jak zatem można łatwo zauważyć. Te dwa kosmetyki najlepiej stosować tuż po sobie, aby zmaksymalizować efekt pielęgnacji.

Moja cera jest pozbawiona blasku i ma zmarszczki – jakie serum będzie najlepsze?

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa to odpowiednie kosmetyki, które muszą być wysokiej jakości i zawierać aktywne składniki. Są to kwas hialuronowy, retinol, kolagen, ceramidy i wszelkiego rodzaju kwasy, a także witaminy. Jeśli dokucza Ci szara cera, przez którą Twoja twarz wygląda na zmęczoną, to musisz wybrać krem z odpowiednimi składnikami. Witamina C to silny antyoksydant, która ma właściwości rozświetlające i przy regularnym stosowaniu, Twoja cera będzie bardziej rozświetlona, pełna blasku, a jej koloryt będzie wyrównany. Kosmetyki z witaminą C są polecane przez dermatologów, bo mają silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Zatem dla kogo jest serum z witaminą c? Serum zawiera zazwyczaj wyższe stężenia poszczególnych składników i witamina C w stężeniu 12% może dać rewelacyjne efekty przy regularnym stosowaniu. Inny znany składnik to kwas salicylowy, który poprawia teksturę skóry i zmniejsza widoczność porów. Witamina E chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i ma nieco podobne właściwości jak witamina C.

Kiedy mogę spodziewać się rezultatów stosowania serum?

Serum to kosmetyk bardziej wydajny i skuteczny niż krem. Często po pierwszym użyciu, skóra jest nawilżona i bardziej gładka. Po miesiącu stosowania, Tekstura skóry może się poprawić, a koloryt wyrównać. Już po dwóch miesiącach drobne linie na skórze i zmarszczki wygładzają się i to nawet o połowę. Jest to bardzo dobry rezultat i można powiedzieć, że taka codzienna pielęgnacja jest tym, czego potrzebuje Twoja skóra. Dla kogo jest serum z witaminą C? Tak naprawdę nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, ani tych dotyczących odcienia skóry. Już po dwudziestym roku życia można stosować takie serum, a dekadę później zmniejsza ono oznaki starzenia się i wyrównuje koloryt cery. Jeśli twoja cera jest szara, ma nierówny koloryt, pojawiają się pierwsze oznaki starzenia i zmarszczki, to serum z witaminą C będzie idealnym wyborem.

Materiał zewnętrzny