fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

rutyna pielęgnacyjna skin cycling
Uroda

Jak wygląda rutyna pielęgnacyjna skin cycling?

Od pewnego czasu promowane są w mediach społecznościowych także rutyny pielęgnacyjne. W ten sposób została modna metoda mycia włosów OMO, a obecnie skin cycling. Warto wiedzieć na czym polega ta rutyna pielęgnacyjna i jak przebiega krok po kroku? Czy jest to odpowiedni wybór dla każdego?

Na czym polega skin cycling? 

Skin cycling na czym polega i jak przebiega zastanawia się wiele osób. Otóż trzeba wiedzieć, że jest to wieczorna rutyna pielęgnacyjna, która rozciągnięta jest na 4 wieczory. Każdego wieczoru stosuje się celowaną pielęgnację skóry. Dwa pierwsze dni, a dokładnie wieczory, to stosowanie substancji aktywnych, które mają wywołać najpierw złuszczenie, a później łagodzenie przebarwień czy widoczności zmarszczek oraz poprawę napięcia skóry. Dwa kolejne wieczory stosuje się kosmetyki łagodzące i regenerujące. Skin cycling to pielęgnacja, która została wypromowana przez nowojorską dermatolożkę. Jest szeroko polecana przez dermatologów na całym świecie, przy czym trzeba wiedzieć, że nie jest polecana dla każdego, a wszystko przez zastosowanie retinoidów w kuracji na przebarwienia, blizny i drobne zmarszczki. 

Jak przebiega skin cycling krok po kroku?

Pierwszy wieczór ze skin cycling to złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Jednak zanim do tego przystąpisz musisz najpierw dobrze oczyścić swoją cerę. Najlepiej wybrać do tego płyn micelarny, który ma neutralne pH i nadaje się do każdego typu cery. Po oczyszczaniu możesz sięgnąć po peeling. Sprawdzi się kwasowy lub enzymatyczny. Ten ostatni polecany jest w przypadku skóry wrażliwej i oparty na ekstraktach z owoców, np. papai czy ananasa. W przypadku peelingów kwasowych nie musi być stosowany kwas salicylowy, bo można sięgnąć np. po połączenie kwasu jabłkowego i mlekowego. Gdy złuszczanie już za Tobą, możesz, a właściwie  musisz sięgnąć po serum lub krem nawilżający, przy czym gdy stosujesz serum sięgnij też po kilkunastu minutach po krem, który będzie chronił barierę naskórkową. Drugi wieczór stosuje się kosmetyki z retinolem lub retinalem, jeśli ten drugi jest lepiej tolerowany. W przypadku cery wrażliwej przed zastosowaniem retinolu na nos, policzki, czoło oraz kąciki ust nałóż krem nawilżający. Gdy się wchłonie zastosuj retinol. W przypadku uczucia ściągnięcia skóry nałóż krem nawilżający po zastosowaniu retinolu. Należy rozpoczynać od małego stężenia retinolu w przypadku serum wynoszącego 0,2%. Z czasem można je stopniowo zwiększać. Trzeci i czwarty wieczór obejmuje odbudowę skóry. Stosuje się wyłącznie kremy o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Zatem nie mogą mieć w składzie złuszczających oraz rozjaśniających substancji takich jak niacynamid, witamina C czy retinol. 

Czy skin cycling to wybór dla każdego?

Osoby, które doustnie przyjmują retinoidy czy maściami na receptę powinny przed zastosowaniem kuracji skonsultować się z dermatologiem. W przypadku uczulenia na retinoidy również należy zrezygnować z tej formy. Można również zastosować stopniowe wprowadzanie metody skin cycling z pominięciem retinoidów w pierwszych dwóch tygodniach. Łagodzenie jest wtedy o jeden wieczór dłuższe, a wrażliwa skóra może przyzwyczaić się do kosmetyków, które stosowane są w profilaktyce przeciwzmarszczowej. Co ważne, według Dr Bowe, która wypromowała metodę można ją stosować przez cały rok. Zatem jest to bardzo skuteczne rozwiązanie przeciwzmarszczkowe.                                  

Materiał zewnętrzny