fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

co jeść na kolacje
Dieta

Co jeść na kolację, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Na temat jedzenia śniadań, obiadów i kolacji powstało wiele mitów. Niektórzy uważają, że śniadanie powinno być bardzo obfite. Inni, że każdy posiłek powinien cechować się podobną kalorycznością i nie wolno wyróżniać żadnego z nich.

Dieta dla zdrowia

Co jeść na kolacje, aby czuć się dobrze? Na pewno nie wolno spożywać potraw ciężkostrawnych i smażonych. Taka kolacja z pewnością zaszkodzi, nawet jeżeli dana osoba nie od razu odczuje jej skutki. Patrząc na tę kwestię długofalowo, należy rozważyć wszystkie za i przeciw i zdecydowanie przestawić swój organizm na lekkostrawne kolacje. Najlepiej, jeżeli sytuacja jest bogata w węglowodany, białka i tłuszcze. W ten sposób zostaje zaspokojone zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki odżywcze. Niczego nie brakuje. Na pewno warto zjeść na kolację warzywa, taka postawa z pewnością się opłaci, a każda decyzja o zjedzeniu warzywa jest dobra. Owoce i warzywa należy jeść 5 razy dziennie. Wiedzą o tym nawet dzieci w przedszkolu. Jeżeli ktoś samodzielnie przygotowuje swoją kolację, powinien zwrócić uwagę na to, aby nie była ona zbyt obfita. W przeciwnym razie może dojść do bólu brzucha, a to jest objaw niepożądany. Zdecydowanie zbyt wielu ludzi przejada się wieczorem. Bardzo zgubne jest sięganie po coś słodkiego po kolacji. Wieczorem organizm musi odpoczywać i przygotować się do snu.

Zdrowa kolacja

Bardzo dobrą propozycją na kolację jest ciemne pieczywo, a do tego porcja warzyw i na przykład twarożek. Można także posmarować chleb serem do smarowania albo sięgnąć po kawałek sera żółtego, jednak jest to rozwiązanie bardziej kaloryczne. Na kolację jak najbardziej można zjeść plaster wędliny. Wiele osób je kolację na ciepło. Jest to dobre rozwiązanie dla tych osób, które z różnych powodów w ciągu dnia nie mogą zjeść ciepłego posiłku. Należy jednak pamiętać o tym, aby kolacja nie miała zbyt dużych rozmiarów, ponieważ wieczorem organizm musi przygotować się do nocnego odpoczynku i nadmiar kalorii nie jest wskazany. Warto dokładnie przeanalizować swój jadłospis i tam poszukać przyczyny złego samopoczucia. Zdecydowanie zbyt wiele osób bagatelizuje rolę jedzenia w swoim życiu. Tymczasem wyeliminowanie alergenów i rozpoczęcie zdrowej diety może być początkiem nowego wspaniałego życia. Eksperci i lekarze od dawna powtarzają, jak ogromna jest rola diety w życiu człowieka. Podjadanie wieczorem może mieć bardzo negatywne skutki dla wagi człowieka. Nadwaga i otyłość to bardzo poważne problemy w dzisiejszych czasach. Warto wziąć to sobie do serca.