fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

kwasy na twarz w domu
Lifestyle

Kwasy na twarz w domu. Co wybrać? Jak korzystać z nich bezpiecznie?

Z zabiegów kwasowych można skorzystać nie tylko w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Obecnie w sprzedaży znajduje się również szeroka gama produktów kwasowych do stosowania w domu. Co wybrać? Jak ich używać?

Kiedy warto stosować kwasy na twarz?

Za pomocą odpowiednio dobranych kwasów można poprawić stan cery. Kwasy służą do wykonania peelingu chemicznego, który złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, a także pomaga w zredukowaniu niedoskonałości skórnych, na przykład zaskórników, trądziku, przebarwień, drobnych blizn i zmarszczek.

Właściwie dopasowane do potrzeb cery kwasy na twarz w domu mogą być skutecznym sposobem, by poprawić jej wygląd i zaoszczędzić na wizytach w gabinecie.

Jakie kwasy na twarz można stosować w domu?

W domu można stosować różne rodzaje kwasów, do których zaliczają się poniższe preparaty:
– kwasy AHA (alfa-hydroksylowe) – to między innymi kwasy mlekowy, migdałowy, glikolowy, pirogronowy, najczęściej stosowane do cery suchej oraz mieszanej, a także dojrzałej
– kwasy BHA (beta-hydroksylowe) – w tej kategorii znajduje się kwas salicylowy, który polecany jest dla cery tłustej i trądzikowej
– kwasy PHA (poli-hydroksylowe) – to najłagodniejsze kwasy na twarz w domu, zaliczają się do nich kwas laktobionowy, glukonolakton, polecane są głównie dla właścicielek cery wrażliwej

Powyższe kwasy występują w różnych formach, na przykład można kupić je jako kwasowe toniki do twarzy, żele do mycia twarzy z kwasami, serum kwasowe, maseczki z kwasami, dlatego można dobrać je do swoich potrzeb.

Bezpieczeństwo zabiegów kwasowych w domu

Preparaty kwasowe przeznaczone do stosowania w warunkach domowych mają niższe stężenia niż te, które używane są w gabinetach. Nie oznacza to jednak, że nie należy pamiętać wtedy o zasadach bezpieczeństwa.

Przede wszystkim kwasy na twarz w domu powinno się stosować zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku preparatów nakładanych jak maseczki nie należy przekraczać czasu utrzymywania preparatu na twarzy podanego przez producenta, a także nie należy stosować ich częściej niż raz na tydzień.

Nie należy także używać jednocześnie zbyt wielu produktów zawierających kwasy, na przykład toniku, serum, maseczki, ponieważ może spowodować to pojawienie się podrażnień skórnych.

Skórę należy także zabezpieczać przed promieniami UV podczas prowadzenia kuracji kwasowych. Najlepiej wybierać kremy o wysokim SPF 50.

W razie pojawienia się znacznego zaczerwienienia, obrzęków, tkliwości skóry należy zaprzestać stosowania kwasów, a w razie potrzeby udać się do dermatologa.