fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

mycie zębów węglem
Zdrowie

Mycie zębów węglem z apteki

Piękne białe zęby i hollywoodzki uśmiech to marzenie każdego z nas. Gabinety dentystyczne zachęcają nas coraz nowszymi technikami, dzięki którymi będziemy mogli poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem. Oczywiście taki uśmiech kosztuje i to naprawdę sporo. A gdyby tak uzyskać podobny efekt za zaledwie kilka złotych? Istnieje kilka trików, jak tanim kosztem wybielić swoje zęby. Jednym z nich jest mycie zębów węglem i choć na pierwszy rzut oka taki pomysł wydaje się niedorzeczny, efekty są naprawdę zadowalające.

W jaki sposób węgiel wpływa na wybielenie zębów?

Na samym początku należy się kilka słów wyjaśnienia. Otóż, gdy mówimy o węglu w kontekście mycia zębów, chodzi zawsze tylko i wyłącznie o węgiel aktywny kupowany w aptece w formie tabletek i żaden inny. Oby nigdy nikomu nie przyszło na myśl stosowanie do mycia zębów węgla do rysowania lub, co gorsza – tego, który służy na opał w wielu polskich domach.

Jak zatem węgiel aktywny z apteki może nam pomóc w wybielaniu zębów? Przecież jest czarny! Na tym właśnie polega cały trik. Każdy, kto choć raz przeprowadzał w swoim domu remont, który polegał na odmalowaniu ścian czy sufitu białą farbą, wie, że biała farba stanie się jeszcze bardziej śnieżnobiała po dodaniu do niej kilku kropel czarnego pigmentu. Oczywiście nie należy z tym przesadzić, bo zbyt duża ilość czarnego pigmentu zdominuje biel i przekształci ją w barwę szarą.

Podobnie działa węgiel aktywny w połączeniu z wybielającą pastą do zębów. Odrobina węgla w paście sprawi, że jej właściwości wybielające staną się jeszcze bardziej efektywne.

Jak stosować węgiel do mycia zębów?

Mycie zębów węglem może przybierać wiele różnych form. Najlepszą opcją dla osób początkujących jest zmieszanie węgla aktywnego z pastą do zębów. Przygotowanie tak zwanej czarnej pasty jest dziecinnie proste. Wystarczy rozkruszyć jedną tabletkę węgla aktywnego, następnie do czarnego proszku dodać odrobinę pasty i wszystko dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną pastą należy myć zęby kilka razy w tygodniu.

Inną opcją, nieco bardziej skomplikowaną, jest przygotowanie własnej pasty na bazie sody oczyszczonej i węgla aktywnego. Do dwóch łyżek sody należy odmierzyć taką ilość wody, aby po wymieszaniu powstała gęsta maź, przypominająca konsystencją pastę do zębów. Kiedy już uzyskamy pożądaną konsystencję, należy rozkruszyć jedną tabletkę węgla aktywnego i wymieszać ją z przygotowaną wcześniej sodową pastą.

Należy pamiętać jednak, że soda w połączeniu z węglem ma właściwości silnie ścierające, dlatego stanowczo odradza się ten sposób wybielania zębów osobom o wrażliwym szkliwie. Nawet osoby, które nie borykają się z nadwrażliwością zębów, powinny stosować taką pastę nie częściej niż raz w tygodniu.