fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

puder sypki czy prasowany
Uroda

Puder sypki czy prasowany – jaki wybrać?

Puder to ważny kosmetyk, który w dużej mierze wpływa na ostateczny wygląd makijażu. Jeśli nie zostanie on użyty, to wówczas skóra po nałożeniu podkładu oraz korektora świeci się oraz nieestetycznie wygląda. Stosowanie tego kosmetyku ma na celu odpowiednio zmatowić skórę oraz przedłużyć trwałość makijażu. Jaki wybrać – puder sypki czy prasowany?

Puder sypki – istotne wady i zalety

Obecnie wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest na rynku przeogromny. Każda kobieta ma do wyboru różnorodne pudry, kremy oraz podkłady, dzięki którym wykonany makijaż bardzo dobrze oraz efektownie wygląda.

Wiele kobiet często zastanawia sie jaki wybrać puder, aby uzyskać w pełni zadowalający efekt końcowy. Czym charakteryzuje się zatem puder sypki?

Kosmetyk ten doskonale sprawdza się nie tylko na co dzień, ale również do bakingu. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo wydajny oraz łatwy do nakładania. Niemniej jego noszenie w torebce niesie za sobą pewne ryzyko. Kosmetyk ten jest w proszku, zatem może się rozsypać.

Szczególną ostrożność warto też zachować podczas aplikowania na twarz pudru sypkiego. Może on bowiem rozsypać się na ubranie i je pobrudzić. Mimo tych niedogodności puder sypki jest w ostatnim czasie absolutnym hitem i sięga po niego tysiące kobiet na całym świecie. Jego dużą zaletą jest to, że zdecydowanie lepiej utrwala makijaż, niż puder w kamieniu.

Jaki wybrać puder – sypki czy prasowany?

Wybór odpowiedniego pudru to dla wielu kobiet ogromny dylemat. Zarówno puder sypki, jak i prasowany jest dobrym wyborem, ale pod warunkiem, że jest wysokiej jakości oraz jest oferowany przez znanego na rynku kosmetycznym producenta.

Wybór tego kosmetyku powinien być uzależniony przede wszystkim od osobistych preferencji oraz upodobań. Wiele kobiet słusznie uważa, że warto w swojej kolekcji posiadać zarówno puder sypki, jak i prasowany.

Specyfik w kamieniu doskonale nadaje się do wykonywania szybkich poprawek podczas ważnych wyjść z domu. Z kolei puder w sypkiej postaci świetnie nadaje się do wykonywania mocnego oraz trwałego makijażu.

Puder transparentny – sprawdzony kosmetyk do makijażu

Dla początkujących kobiet, które dopiero rozpoczynają przygodę z wykonywaniem makijażu polecany jest przede wszystkim puder transparentny. Specyfik ten charakteryzuje się tym, że jest przeźroczysty. Można go z powodzeniem używać do każdego rodzaju oraz koloru skóry. Nie trzeba martwić się, że będzie źle wyglądał na twarzy.

Dziś wybór pudrów transparentnych jest na rynku kosmetycznym przeogromny. Kazda kobieta zainteresowana zakupem ma do wyboru pudry: ryżowe – wykonane z mąki ryżowej, bananowe – w skład których wchodzą banany oraz bambusowe – idealnie nadające się dla kobiet posiadających delikatną oraz wrażliwą cerę.