fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

inhalator dla dzieci
Zdrowie

Inhalator dla dzieci – urządzenie niezbędne przy infekcjach

Jeśli dziecko źle się czuje, rodzice starają się znaleźć jak najskuteczniejszy sposób walki z chorobą. W przypadku infekcji dróg oddechowych dobrze sprawdza się inhalator dla dzieci, który wydaje się być niemal niezbędnym akcesorium w każdym domu.

Do czego służy inhalator dla dzieci?

Inhalator to niewielkie, poręczne urządzenie, które stosowane jest w celu podania choremu dziecku leku w postaci aerozolu lub roztworu. Sprzęt pozwala zatem uniknąć konieczności stosowania środków farmakologicznych w formie tabletek, kapsułek czy syropów, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku najmłodszych pacjentów. Zamiast tego następuje leczenie wziewne poprzez wdychanie roztworu leku, soli fizjologicznej, olejków, ziół. Podana substancja szybko trafia do dróg oddechowych, omijając przy tym żołądek. Ma to spore znaczenie dla zdrowia małego pacjenta, ponieważ eliminuje ryzyko podrażnień układu pokarmowego. Inhalator dla dzieci jest wygodną i szybką formą walki z chorobą, na dodatek wysoce skuteczną przy wielu powszechnie występujących przeziębieniach i infekcjach (np. zapaleniu gardła, oskrzeli, płuc), a także objawach mukowiscydozy, alergii i astmy. Działanie urządzenia łagodzi nieprzyjemne symptomy, zwłaszcza problemy z oddychaniem spowodowane katarem czy kaszlem.

Inhalator dla dzieci – jak używać?

Aby jednak inhalator dla dzieci dobrze spełnił swoje zadanie, ważne jest, by rodzic potrafił prawidłowo wykonać inhalację. Przed użyciem zawsze trzeba więc zapoznać się z instrukcją obsługi danego modelu urządzenia. Korzystanie z inhalatora nie jest skomplikowane. Po przygotowaniu roztworu należy zwrócić uwagę na właściwe umieszczenie maski w obrębie buzi dziecka – tak, by dokładnie obejmowała nos i usta. Trzeba też kontrolować, czy środek rozpylany jest w odpowiedni sposób. Roztwór i para wodna muszą przedostać się nie tylko do ścianek gardła i nosa, ale znacznie dalej – aż do tchawicy, oskrzeli i płuc. Zabieg inhalacji należy zakończyć po upływie maksymalnie 10 minut.

Wybór inhalatora dla dzieci

Istotną sprawą, która ma znaczenie dla tej metody leczenia, jest wybór inhalatora. Producenci oferują rozmaite wersje urządzenia przeznaczone dla dzieci. Kupując sprzęt, należy przede wszystkim sprawdzić, czy dany model jest odpowiednio wykonany. Trwałość to jedna z najważniejszych cech dobrego inhalatora dla dzieci. Słabej jakości urządzenie z kiepskich materiałów przy codziennym stosowaniu szybko pęknie i straci swą szczelność, co automatycznie obniży skuteczność terapii wziewnej. Warto sprawdzić też silnik inhalatora oraz czas pracy urządzenia.