fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

Legginsy damskie sportowe i casualowe
Zakupy

Legginsy damskie sportowe i casualowe

Odzież wykorzystywana w trakcie ćwiczeń sportowych, podczas codziennych aktywności, ale także jako część zwykłych stylizacji, to bez wątpienia legginsy. Ubranie to ze względu na komfort noszenia i bogate wzornictwo zyskało uznanie na całym świecie.

Jakie legginsy wybrać?

Legginsy damskie, to ubiór niezwykle wygodny. Do tego sprawdzają się one w różnych sytuacjach. Za wygodę legginsów odpowiada głównie materiał ich wykonania. Powinien być on naprawdę wysokiej jakości. Najlepiej wybierać te legginsy, które wyprodukowane zostały z bawełny z domieszką elastanu. To właśnie one nie będą krępować ruchów, będą natomiast przyjemne dla ciała i pozwolą na to, by skóra oddychała. Lepiej zaś unikać tkanin sztucznych. W składzie legginsów nie powinny przeważać więc takie tkaniny jak akryl czy poliester.

Legginsy damskie – jakie ich rodzaje są dostępne na rynku?

W zależności od potrzeb, upodobań i okoliczności, można zakupić legginsy w wybranej długości. Do wyboru są:
1) Legginsy w formie krótkich spodenek. Najchętniej wybierane w sezonie letnim. Idealnie pasują do aktywności na świeżym powietrzu.
2) Kolarki, czyli legginsy do kolan. Wybierane są do jazdy na rowerze i innych typów aktywności fizycznej. Coraz częściej noszone są jednak na co dzień, nie tylko w czasie uprawiania sportu.
3) Legginsy do połowy łydki. Nie są popularne w modzie miejskiej, za to docenia się je w czasie uprawiania sportu, przede wszystkim biegania.
4) Legginsy do kostki. Modele sportowe wybierane są na siłownię. Natomiast legginsy o bardziej eleganckim kroju, bardzo często zastępują spodnie – zestawia się je wtedy z tunikami, czy dłuższymi koszulami.

Z jakimi ubraniami łączyć legginsy damskie?

Legginsy sportowe, które wykorzystuje się w trakcie treningu, mają specjalny krój i materiał, który nie krępuje ruchów. Są też zaprojektowane tak, by utrzymywać mięśnie brzucha we właściwej pozycji. Są to często ubrania kolorowe, do których wystarczy dobrać sportowy top albo T-shirt. Legginsy można też jednak wykorzystać do tworzenia codziennych stylizacji, nawet tych do pracy. Są to wtedy legginsy damskie dobrej jakości o bardziej klasycznym kroju, w stonowanych kolorach (bardzo często czarne). W przypadku doboru takich strojów warto pamiętać o zachowaniu elegancji. Dobrze będzie wyglądać wtedy przedłużana „góra”: dłuższa koszula lub marynarka. Ubierając się na spacer po mieście, legginsy można zaś zestawić z popularnym ostatnio duetem, to znaczy bluzką odkrywającą brzuch razem ze skórzaną kurtką albo jeansową kataną.