fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

stomatologia estetyczna
Uroda

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Białe i lśniące zęby to atrybut urody zewnętrznej, który jest pożądany przez wielu. Tak silnie, że dużo osób nie godzi się na zły stan swojego uzębienia i podejmuje wiele czynności mających na celu jego poprawę. Rzecz jasna samo szczotkowanie zębów, choćby najbardziej rekomendowaną przez dentystów pastą lub najskuteczniejszą szczoteczką nie pomoże, gdy uzębienie jest w wyjątkowo złym stanie. Niestety problem z uzębieniem jest tym, który u wielu ludzi urasta do poziomu kompleksu. Zarówno zęby krzywe, jak i te ze zniszczonym szkliwem są utrapieniem dla wielu ludzi, lecz zupełnie niepotrzebnie. Są one bowiem na tyle plastyczną materią, że da się je zarówno naprostować, jak i wyleczyć. Rzecz jasna, aby to uczynić, należy udać się od odpowiedniego specjalisty. Natomiast czy stomatolog jest w stanie pomóc nam, gdy zależy nam jedynie na pięknym wyglądzie naszych zębów?

Stomatologia a stomatologia estetyczna – czym się różnią? 

Wielu ludzi ma problem z rozróżnieniem, czym zajmuje się stomatolog, dentysta, ortodonta i stomatolog estetyczny. Otóż stomatologia traktowana jest najszerzej spośród powyższych specjalizacji i zajmuje się nie tylko zębami – wyłącznie nimi zajmuje się dentysta – lecz całościowym funkcjonowaniem jamy ustnej, w skład której wchodzi też język, przyzębie, błona śluzowa, a także inne tkanki. 

Natomiast stomatolog estetyczny koncentruje się głównie na wizualnych cechach naszego aparatu gębowego, a konkretnie zębów. Innymi słowy, zależy mu na tym, by zęby przede wszystkim efektownie się prezentowały. 

Czym zajmuje się stomatolog estetyczny?

Jest to specjalizacja, z której usług korzysta coraz więcej osób. Niesłusznie wydaje nam się, że pacjentami stomatologów estetycznych są jedynie osoby z show biznesu. Są to usługi, które zyskują coraz większą popularność. W internecie można spotkać wiele ogłoszeń, opartych na hasłach takich jak np. „stomatologia estetyczna Warszawa” lub „stomatologia estetyczna Łódź”. Zatem, jakie konkretnie zabiegi wykonuje stomatolog estetyczny?

Wybielanie zębów

Może być wykonywane dwiema metodami. Jedną z nich jest nakładkowe wybielanie, które polega na zakładaniu przez pacjenta specjalnych, wytworzonych przez wcześniejszy odlew nakładek.

Drugi sposób na wybielanie wymaga zastosowania lampy. Lekarz naświetla nasze zęby, na które wcześniej nałożony został specjalny preparat przez około 30 minut.

Skaling i piaskowanie zębów

Te techniki służą do pozbycia się kamienia nazębnego, który powstaje przede wszystkim w rejonach szyjek zębowych. Bardzo często piaskowanie wykonuje się w ramach uzupełnienia skalingu.

Licówki

Są to elementy nakładane na zęby w celu poprawy ich kształtu, zniwelowania przebarwień i przykrycia innych niedoskonałości, które mogą ich dotyczyć.