fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

Sandałki dla dziewczynki
Uroda

Sandałki dla dziewczynki – z czym je nosić?

Wraz z nadejściem okresu letniego, wszyscy poszukujemy rozwiązań, dzięki którym uda nam się zachować odpowiedni komfort cieplny, a przy tym świetny wygląd. Kwestia ta dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jedną z kwestii, która zastanawia wiele mam (a także ich córek) jest kwestia łączenia dziewczęcych sandałek z innymi elementami odzieży. Z czym można nosić takie buty, by wyglądały świetnie?

Na bosą stopę czy ze skarpetką?

Sandałki dla dziewczynki można nosić zarówno bez skarpetek, jak i z odpowiednio dobranym modelem ozdobnych skarpet. W grę wchodzą tradycyjne, bawełniane modele (np. z falbanką) – niezbyt długie, sięgające maksymalnie do kostki lub półprzezroczyste, wykonane z lycry. Nakładanie skarpet do sandałków jest opcją szczególnie preferowaną przez rodziców młodszych dziewczynek. Kilkuletnie dzieci są ruchliwe i wiele biegają i może zdarzyć się, że źle dobrany bucik obetrze małą stopę. Dlatego warto ją zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Dodatkowo, do sandałów można założyć podkolanówki, jednak ten typ skarpet będzie dobrym wyborem głównie do sukienek i spódnic.

Jednak dziewczynki mogą także nosić sandały bez skarpetek, niezależnie od wieku, jeśli mają na to ochotę, a warunki pogodowe są sprzyjające.

Z czym łączyć sandałki dla dziewczynki?

W zależności od modelu sandałek, można je łączyć z różnymi elementami odzieży. Te nieco bardziej eleganckie z pewnością będą wyglądać doskonale w zestawieniu z dziewczęcymi sukienkami, ale nie tylko. Odpowiednio dobrane, sandały stworzą świetny zestaw z wieloma innymi elementami odzieży. Można połączyć je ze spodniami, legginsami czy spódniczkami. Warto przy tym pamiętać, że od dzieci nie wymaga się tego samego co od dorosłych kobiet, czyli nakładania rajstop do eleganckiego stroju na większe wyjścia. Nie oznacza to jednak, że dziecko nie może ich nałożyć, jeśli ma na to ochotę. Z naszego doświadczenia wynika, że większość małych dam nie przepada za tą częścią damskiej garderoby, a jeżeli rzeczywiście tak jest – nie ma potrzeby stosowania przymusu.

Sandałki sportowe dla dziewczynki

Modelem, który można połączyć właściwie ze wszystkim, są sportowe sandałki dziewczęce. Proste obuwie, wykonane z gumy lub innych tworzyw, świetnie sprawdzi się na plac zabaw, popołudniowe wyjście z koleżankami, rodzinny wypad na spacer i wiele innych okazji.

Obuwie sportowe można swobodnie łączyć z wieloma stylizacjami codziennymi. Sandałki dla dziewczynki będą wyglądać doskonale z klasycznymi spodniami lub legginsami, ogrodniczkami, ale również spódniczką czy sukienką. Jeśli chodzi o dwa ostatnie elementy dziewczęcego stroju, mowa tu raczej o ubraniach codziennych, nie wyjściowych: do tych zdecydowanie lepiej sprawdzą się eleganckie sandałki.

Kiedy nosić sandałki?

Przez całe lato! Dziewczęce sandałki oferują odpowiedni przepływ powietrza, a także wygodę w okresie letnim. Jeśli tylko dziecko lubi nosić ten rodzaj obuwia, może bez przeszkód cieszyć się jego lekkością i oferowanym komfortem przez wszystkie ciepłe, letnie dni. W te nieco chłodniejsze (oraz wieczorami) do sandałów można założyć również wyżej wspomniane skarpetki.