fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

Szafir
Uroda

Szafir jako kamień bardzo ceniony w jubilerstwie

Jednym z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych w jubilerstwie jest szafir. Wyróżnia się on jako bardzo twardy minerał, dzięki czemu można z niego wykonywać różne elementy zdobiące. Ze względu na swoje liczne właściwości jest bardzo ceniony i chętnie wybierany przez klientów. Biżuteria z szafirem pięknie się prezentuje i doskonale sprawdza się na prezent niezależnie od okazji. W poniższym artykule przedstawiamy zastosowanie tego kamienia.

Magiczne właściwości szafiru są znane od bardzo dawna. Już wiele lat temu uważano go za kamień nieśmiertelności oraz wiecznej młodości. Twierdzono, że jest w stanie ochronić przed złymi wpływami. Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart tłumaczy: Klienci decydują się na zakup biżuterii zdobionej szafirem nie tylko ze względu na piękny wygląd kamienia, ale również z powodu jego właściwości. Ten minerał to symbol m.in. czystości, prawdy oraz miłości. Jego noszenie wyzwala szczęście i odwagę. Przeznaczony jest głównie dla osób ceniących sobie spokój i czyste sumienie.

Wykorzystanie szafiru w biżuterii

Szafir to kamień o pięknym niebieskim kolorze, który można jednak kupić w różnych odcieniach. Jego głęboka barwa powoduje, że nie można oderwać od niego wzroku. Zachwyca swoim urokiem i niepowtarzalnym wyglądem. Z tego powodu jest ceniony i tak chętnie wykorzystywany w jubilerstwie. Najczęściej poddaje się go obróbce cieplnej, po czym umieszcza w biżuterii. Może stanowić ozdobę wyrobu jubilerskiego samodzielnie lub w otoczeniu innych kamieni. Często spotyka się go w połączeniu z brylantami.

Bardzo popularne są pierścionki zaręczynowe z szafirem, które pięknie się prezentują na dłoni każdej kobiety. Kamień symbolizuje m.in. miłość, dlatego jak najbardziej może być wykorzystany podczas tak romantycznej chwili, jaką stanowią oświadczyny. Świetnie komponuje się on zarówno z żółtym, jak i białym złotem. Bogaty wybór pierścionków zaręczynowych z szafirem powoduje, że na pewno każdy znajdzie odpowiedni model dla własnych potrzeb.

Kamień jest wykorzystywany nie tylko do ozdoby pierścionków, ale również innych elementów biżuterii. Wyrób z nim jest odpowiedni na prezent niezależnie od okazji. Świetnie sprawdza się jako upominek dla ukochanej, ale można go podarować również mamie, siostrze czy przyjaciółce. Z pewnością każda kobieta ucieszy się z biżuterii z szafirem. Osoby, które zdecydowały się na zakup wyrobów jubilerskich z szafirem, nie muszą się obawiać o ich pielęgnację. Dbanie o te elementy biżuterii jest bardzo proste, ponieważ kamienie wyróżniają się niezwykłą twardością. Dzięki temu trudne jest ich zarysowanie czy uszkodzenie w inny sposób. Łatwo można je wyczyścić ze wszystkich zabrudzeń.