fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

derma roller w domu
Zakupy

Derma roller w domu – wsparcie w codziennej pielęgnacji

Derma roller to coś dla poszukujących nowych gadżetów kosmetycznych, które obiecują pozytywny wpływ na cerę. Można go zamówić w internecie i przetestować samodzielnie w domu.
Co to jest dermaroller, jak go używać i czyścić oraz jakich efektów się spodziewać?

Co to jest derma roller?

Jest to wałek wyposażony w kilkaset bardzo cienkich igieł. Podczas rolowania igły wnikają w skórę. Może się to wydawać dość przerażające i bolesne. Jakby to było narzędzie tortur, a nie przyrząd kosmetyczny.
Jednak w rzeczywistości mikro-igłowanie nie jest bardzo bolesne. Osoby używające go po raz pierwszy oceniają ból w skali 1 do 10 na maksymalnie 2. Cienkie igły wykonane są ze stali chirurgicznej lub tytanu.
Producenci zapewniają że regularne używanie dermo rollera może przyniešć pozytywne efekty takie jak:

– Promienna i świeża cera
– Zmniejszenie porów
– Mniejsze zmarszczki mimiczne

Nakłuwanie naskórka podrażnia skórę, a w konsekwencji skóra musi się zagoić. W procesie gojenia w skórze wytwarza się kolagen.

Niezbędny zestaw do dezynfekcji

Przed i po użyciu należy się upewnić, że zarówno dermaroller, jak i skóra są odpowiednio oczyszczone i zdezynfekowane. Proces dezynfekcji może się wydawać czasochłonny, jednak nie należy go absolutnie pomijać jeżeli chcemy zapobiec infekcjom. Zestaw do czyszczenia i dezynfekcji można kupić przez internet i używać do czyszczenia przed i po użyciu. Oprócz silnie skoncentrowanych roztworów zawiera on szczoteczkę, która po zabiegu usuwa martwy naskórek z wałka. Można też użyć silnie skoncentrowanego alkoholu z apteki lub sprayu odkażającego.

Derma roller w domu – jak przeprowadzić domowe igłowanie?

Gotowy do użycia wałek należy przesuwać po dziesięć razy w różnych kierunkach: poziomo, pionowo, po przekątnej i powtarzać w różnych obszarach twarzy, takich jak czoło, policzki i podbródek, omijając pryszcze i rany, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii na twarzy. Nie należy zbyt mocno naciskać. Przy trądziku warto przed użyciem skontaktować się z lekarzem.

Nie zapominajmy o odżywieniu skóry tuż po aplikacji

Po zastosowaniu derma rollera skóra jest szczególnie podatna na pielęgnację. Można użyć oleju kokosowego lub serum, a następnie ulubionego kremu nawilżającego. Po godzinie, kiedy skóra już się trochę „uspokoi” warto posmarować ją kremem z kwasem hialuronowym.

Efekty po użyciu derma rollera w domu

Zaraz po użyciu, skóra jest zaczerwieniona i nie jest to nic niepokojącego. Pojawia się lekkie pieczenie, ale pory są znacznie zmniejszone.
Już po pierwszej aplikacji można zauważyć, że zmarszczki mimiczne stały się mniej widoczne.
Mniej więcej po tygodniu stosowania, cera wydaje się jaśniejsza, świeższa i bardziej witalna, a twarz nie reaguje już tak bardzo na igłowanie zaczerwienieniem i pieczeniem.