fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

biżuteria ślubna
Lifestyle

Biżuteria ślubna – nowości, ekstrawagancja i ponadczasowa klasyka

Moda ślubna to kreowanie wymarzonego wizerunku w tym jedynym, wyjątkowym i najważniejszym dla wielu par dniu w życiu. Panna Młoda zakłada wówczas wyśnioną suknię ślubną i welon, Pan Młody – elegancki garnitur ślubny lub smoking. Każdy detal ich ubioru jest starannie przemyślany i dopracowany. Zazwyczaj pary bardzo skrupulatnie opracowują nawet najdrobniejszy szczegół tego ważnego dla nich dnia. Ubranie, sala i cała oprawa ślubna jest niezwykle istotna, ale jest pewien symbol tego dnia, który pozostanie z parą na zawsze. Są to obrączki ślubne.

Trendy w modzie ślubnej

W każdym sezonie ślubnym pojawiają się nowości. Trendy dotyczą nie tylko fasonu sukni, jej koloru i zdobień, upięć włosów i makijażu, ale również motywów i barw przewodnich wesela. W zasadzie każdy, nawet najdrobniejszy szczegół podlega ewolucji. Jednak, jak w każdej modzie, są też klastyczne ponadczasowe wzory.

Biżuteria ślubna

Trendy wpływają również na biżuterię ślubną. W zasadzie, w każdym sezonie pojawiają się nowości, w zakresie wzorów, kształtów, kamieni i innych metod wykończenia. I tak jak w przypadku całej branży ślubnej, tak również w przypadku biżuterii są modele klastyczne, ponadczasowe i nieśmiertelne.

Obrączki ślubne

W przypadku obrączek ślubnych niezwykle istotne jest to, aby odzwierciedlały osobowość i indywidualizm każdej pary. W szerokiej gamie wzorów i kolorów dostępnych na rynku, są modele bardziej uniwersalne, powszechne oraz takie, które są zupełnie unikatowe, przygotowywane na indywidualne zamówienie Młodej Pary. Co ciekawe, to co kiedyś wydawało się oczywistością, to fakt, że obrączki Panny Młodej i Pana Młodego różniły się zazwyczaj jedynie rozmiarem. W dzisiejszych czasach coraz powszechniej zdarza się, iż obie obrączki różni nie tylko rozmiar, ale również grubość, obecność zdobień i kamieni szlachetnych, a nawet odcień czy kolor.

Obrączki ślubne, trendy

Do niedawna obrączki ślubne były lekko zaokrąglone i dość szerokie. Nowe trendy kierują się ku ich zwężaniu. Delikatna i subtelna biżuteria ślubna, daleka od przepychu i przeładowania, wprowadza lekkość i powiew świeżości do ślubnej mody.

Obrączki ślubne, kolory

Zasadniczo większość biżuterii ślubnej wykonana była w kolorze tradycyjnego żółtego złota. Nowe trendy wprowadziły odcienie bieli i różu. Zwłaszcza róż, będący synonimem romantyzmu cieszy się ogromną popularnością wśród par. Ponadto, obrączki nie muszą już tylko być wykonane ze złota, aby stanowiły piękną ozdobę dłoni.

Obrączki ślubne, kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne zazwyczaj zdobią jedynie damskie obrączki, lecz zgodnie z nowymi trendami panowie coraz częściej wybierają rozwiązania nieco awangardowe, nieoczywiste i odważne. Swoje obrączki dostosowują do indywidualnego charakteru. Obrączka zdecydowanego i przebojowego mężczyzny może być również dość bogato zdobiona. Od niedawna dużą popularnością cieszą się kolorowe kamienie szlachetne. Mogą one podkreślić indywidualny styl danej pary, w tym na przykład być dopasowane do kolor oczu. Kamienie szlachetne mogą mieć bardziej tradycyjny lub awangardowy kształt i wielkość. Zależy to przede wszystkim od możliwości obróbki danego kamienia, oczekiwań pary oraz zasobności jej portfela. Oczywiście duże kamienie pozostają nadal synonimem luksusu.

Obrączki ślubne, kształty

Modne obrączki mogą przybierać rożne kształty. bardziej klastyczne, okrągłe, lub mniej oczywiste o ostrzejszej formie i unikatowym kształcie.

Obrączki ślubne, ponadczasowa klasyka

W konfrontacji z ogromną ilością nowych wzorów i kolorów, klasyka jest wyborem bardziej zachowawczym. Jest ona ponadczasowa i nie przemija wraz z kolejnymi sezonami. Najbardziej tradycyjne, okrągłe obrączki, w przepadku pary różniące się jedynie rozmiarem, wykonane z żółtego złota są dobrym rozwiązaniem dla par ceniących sobie uniwersalność i klastyczną prostotę i elegancję.

Pierścionki zaręczynowe

Podobnie jak w przypadku biżuterii ślubnej, tak i w przypadku pierścionków zaręczynowych istnieje zmienność w kolejnych sezonach. Nowym trendom podlega kształt pierścionka, barwa złota czy kolor i wielkość kamienia. Mimo wszystko, jednak najpopularniejszym i topowym od wielu lat, jest złoty pierścionek z pojedynczym dużym kamieniem, zazwyczaj diamentem.