fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

zdrowe żywienie
Lifestyle

Jak zdrowo żyć?

Zdrowy tryb życia nie polega wyłącznie na jedzeniu wartościowych i mocno odżywczych produktów. To dzięki nim można praktykować zdrowe żywienie, ale ono samo w sobie nie jest jeszcze gwarancją prawidłowego funkcjonowania wszystkich części organizmu. Zasila je także… aktywność fizyczna. A o ile niektórym osobom łatwo przychodzi trzymanie zdrowej diety, tak dużo większe problemy mają one z codziennym zmuszaniem się do jakiejkolwiek formy ruchu. Sport zdaje się być czymś męczącym i ciężkim. Bez niego jednak życie nigdy nie będzie do końca zdrowe.

Tylko regularnie praktykowana aktywność fizyczna jest w stanie uchronić człowieka przed różnymi chorobami. Chroni go przede wszystkim przed otyłością i nadwagą, czyli nadmierną masą ciała, a robi to na kilka sposobów. Aktywność, nawet ta najzwyklejsza i najprostsza, zawsze pozwala na przepalenie pewnej ilości kalorii. Ponadto niejednokrotnie udowadniano, że osoby, które sporo się ruszają w ciągu dnia, zazwyczaj mają mniejszy apetyt od tych, które prowadzą siedzący tryb życia. Sport nierzadko potrafi zachęcić człowieka do tego, by zaczął on stosować zdrowe żywienie. A każdy zdoła znaleźć na niego czas. Nie trzeba przecież ćwiczyć każdego dnia przez dwie czy trzy godziny.

Ogólna zasada jest taka, by uprawiać jakąś dyscyplinę sportową przez przynajmniej 150 minut w tygodniu. Aktywność nie musi mieć jednak wcale jakiejś wyjątkowo wysokiej intensywności. Dla wielu osób wystarczającym ruchem będzie nawet zwykły spacer. Osoby otyłe nie powinny zresztą nadmiernie się przeforsowywać.

Przeczytaj więcej na aptekapodsloncem.pl