fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

cieniowanie włosów
Uroda

W jakim celu wykonuje się cieniowanie włosów?

Panie, które udają się do zakładu fryzjerskiego, mogą liczyć na różne usługi, dzięki którym będą wyglądać pięknie. Jedną z nich jest cieniowanie włosów. Na czym ogólnie polega ten zabieg? Dlaczego się go stosuje? Poniżej odpowiemy na te dwa podstawowe pytania.

Popularna technika fryzjerska

Wspomniane cieniowanie to, ciesząca się zainteresowaniem kobiet, technika fryzjerska. Nic dziwnego. Dzięki niej włosy na głowie prezentują się jednocześnie naturalnie oraz lekko. Co więcej, łatwiej można je modelować, bo fryzura ma wtedy większą objętość.

To zabieg strzyżenia przeprowadzany właśnie po to, aby nadać krótkim, średnim albo nawet długim włosom oryginalnego, odpowiedniego kształtu. Na to, jak on będzie dokładnie wykony, mają wpływ: indywidualne potrzeby klientek, ich typ urody oraz sama kondycja włosów (dla rzadkich cieniowanie musi być delikatne, tylko wtedy będą wyglądać atrakcyjnie; z kolei dla gęstych należy zastosować zdecydowanie bardziej intensywne i wyraziste cieniowanie).

Jak odbywa się cieniowanie włosów?

Wiemy już, w jakim celu wykonywana jest taka usługa. Teraz przejdźmy do kolejnej części, a więc wyjaśnijmy, na czym mnie więcej polega owa czynność. Dla doświadczonego fryzjera nic skomplikowanego. Bierze do ręki profesjonalne nożyczki i przechodzi do swojej pracy – dzieli włosy na pasma oraz następnie tnie je pod danym kątem.

Chodzi o wystylizowanie fryzury w specjalny sposób, a więc taki, aby wszystkie włosy nie były tej samej długości. Włosy, które są na zewnątrz, powinny oczywiście być po takim zabiegu krótsze od tych, znajdujących się pod spodem. Natomiast same, niewidoczne gołym okiem, przejścia między długościami poszczególnych kosmyków, muszą charakteryzować się płynnością.

Podsumowanie

Po zakończonym zabiegu cieniowania, pani w każdym wieku będzie w stu procentach zadowolona. Przejrzy się w lustrze i zobaczy, że jej fryzura stała się faktycznie lekka i układa się idealnie, a same włosy już z daleka okazały się bardziej gęste niż wcześniej. Najważniejsze jednak, że nie będą już potrzebne jakiekolwiek, dodatkowe stylizacje, a więc dużo trudniejsze do wykonania czynności. Kosmyki u nasady są bowiem skutecznie podniesione, a końcówki odpowiednio pocieniowane. To właśnie sprawia, że włosy przy dotyku są wyraźnie delikatne.

Na koniec warto nadmienić, że cieniowanie włosów ma jeszcze inną zaletę. Jaką? Optycznie wyszczupla kobiecą twarz, wpływając na jej kształt. Brzmi świetnie, prawda? Dlatego żadna pani nie powinna się zastanawiać, tylko śmiało skorzystać z takiej efektownej, fryzjerskiej usługi.