fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

stojak na rower
Zakupy

Jaki stojak na rower wybrać?

Posiadanie jednośladu to ogromny przywilej, zwłaszcza jeśli warunki pogodowe sprzyjają. Wówczas można wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy. Dla wielu jednak problematyczne jest przechowywanie roweru, bowiem nie każdy dysponuje własnym garażem czy piwnicą. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykorzystanie stojaków, co umożliwi umieszczenie roweru przed domem lub w środku obiektu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stojaka rowerowego?

Bez względu na rodzaj stojaka, podczas jego wyboru warto zdecydować się na konstrukcje składane, które można schować, gdy nie używamy go do roweru. Kluczowy jest także rodzaj materiału, a do najlepszych jest zaliczana stal nierdzewna, włókno węglowe czy aluminium. Ważna jest także waga stojaka, a także system stabilizacji, ponieważ niektóre modele mogą się łatwo przesuwać po pomieszczeniu. Pożyczka bez bik umożliwi Ci zakup nowego, wymarzonego roweru, a także akcesoriów do niego, między innymi stojaka.

Stojak rowerowy zewnętrzny i wewnętrzny – jak wybrać?

Największą zaletą tego typu produktu jest fakt, iż można go postawić na zewnątrz, przed domem. Zazwyczaj tego typu stojaki są przytwierdzane do podłoża za pomocą śrub czy kotew. Dzięki temu zagwarantują one odpowiednią stabilizację. Na rynku wyróżnić możemy stojak do roweru typu barierka, o bardzo prostej konstrukcji, która swoim wyglądem przypomina odwróconą literę U. Najczęściej stojaki te wykonywane są z rur stalowych, aluminiowych lub kształtowników. Taki produkt jest stosunkowo tani oraz bardzo łatwy w montażu, a dodatkowo gwarantuje proste przypięcie roweru.

Kolejnym rodzajem stojaków rowerowych zewnętrznych są modele szeregowe. Wykonane z tych samych materiałów, co wymienione wyżej stojaki, jednak występują w wersjach składających się z połączonych ze sobą stanowisk. Dzięki temu w łatwy sposób można przypiąć kilka rowerów przy zajęciu mniejszego obszaru.

Drugim rodzajem stojaków rowerowych są wewnętrzne. Sprawdzą się one w pomieszczeniach, jednak ich budowa nie będzie powodować obijania ścian czy niszczenia mebli. Stojak rowerowy pod tylne koło pozwala na trzymanie roweru w stabilnej pozycji, bez obawy, iż on się przewróci. Kolejnym modele jest stojak – wieszak. Bardzo popularne rozwiązanie, umożliwiające powieszenie roweru. Stojak taki dostępny jest w wersji składanej, dzięki czemu można go postawić na ziemi lub przytwierdzić do ściany.

Warto wspomnieć również o wewnętrznym stojaku rowerowym serwisowym, dzięki któremu można ustabilizować pojazd podczas wykonywania napraw. Ciekawym rozwiązaniem jest także trenażer, który służy do utrzymywania roweru w stabilnej pozycji, co pozwala na wykorzystanie naszego pojazdu jako roweru treningowego. Chcesz kupić nowy jednoślad i trwały do niego stojak? Pożyczka bez bik umożliwi Ci realizację tego planu.