fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

suche końcówki włosów
Uroda

Suche końcówki włosów – jak je okiełznać

Suche końcówki włosów to zmartwienie wielu osób noszących długie fryzury. Wymienić można wiele różnych przyczyn złej kondycji włosów, ale za suche końcówki najczęściej odpowiada nieprawidłowa pielęgnacja i dieta uboga w składniki odżywcze. Innym ważnym powodem, przez który nasze włosy stają się suche, mogą być zaburzenia gospodarki hormonalnej. Aby poradzić sobie z problemem suchych końcówek, konieczne jest zatem ustalenie przyczyny ich złego stanu.

Zmiana pielęgnacji włosów

Suche końcówki włosów bardzo często są wynikiem nieodpowiedniego doboru kosmetyków do mycia i pielęgnacji włosów. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się naturalne kosmetyki na bazie surowców pochodzenia roślinnego. Oczywiście rezygnacja ze sztucznych, chemicznych substancji w kosmetykach zawsze jest dobrym pomysłem, ale nie każdy naturalny szampon będzie odpowiedni do każdego typu włosów.

Niektóre zioła i surowce roślinne stosowane w kosmetykach do włosów mogą sprawić, że skóra głowy oraz włosy zaczną się przesuszać. Dlatego przy stosowaniu naturalnych szamponów ziołowych, konieczne jest zastosowanie dodatkowych kosmetyków, które nawilżą przesuszone pasma włosów. Świetnym rozwiązaniem jest stosowanie tuż do umyciu włosów naturalnego olejku. Wystarczy rozprowadzić w dłoniach kilka kropel ulubionego oleju i wetrzeć go w końcówki włosów. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni olejek do swojego typu włosów. W przeciwnym razie otrzymamy efekt zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

Zdrowa dieta i suplementacja dla pięknych włosów

Najczęstszą przyczyną suchych końcówek włosów jest ich nieodpowiednia pielęgnacja. Niemniej jednak nasze nawyki żywieniowe mają ogromny wpływ nie tylko na kształt sylwetki, ale także na kondycję skóry, włosów i paznokci. Osoby, które zauważyły u siebie problem przesuszonych końcówek, powinny wnikliwie przeanalizować swoją dotychczasową dietę.

Zła kondycja włosów może świadczyć o wielu niedoborach. Brak witamin i niezbędnych makroelementów może przyczynić się do nadmiernego wysuszenia pasm włosów. Osoby, którym zależy na poprawie kondycji swoich włosów, powinny wprowadzić do swojej diety wiele produktów bogatych w cynk. Jeśli cierpimy na niedostatek tego pierwiastka, warto wprowadzić także kilkutygodniową suplementację. Powszechnie uważa się, że drugim składnikiem obok cynku, który wpływa na wygląd włosów, jest krzemionka. Krzemionkę można dostarczyć do organizmu pijąc, cieszącą się coraz większą popularnością, herbatkę ze skrzypu polnego. Rośliną, która dodatkowo wzmacnia działanie skrzypu polnego, jest powszechnie występująca pokrzywa.