fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

pościel dla dziecka
Lifestyle

Wybieramy pościel dla dziecka!

Dzieci w każdym wieku potrzebują snu, aby odpowiednio zregenerować swoje siły. Wyspane dziecko jest szczęśliwe, uśmiechnięte, chętne do eksploracji otaczającego świata. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół, aby zapewnić maluchowi spokojny i komfortowy sen. Jak to zrobić?

Odpowiednie miejsce do spania

Dziecku należy zapewnić optymalne warunki, czyli zadbać o tzw. higienę snu. Ważne, aby pomieszczenie, w którym śpi dziecko było odpowiednio przewietrzone i panowała w nim właściwa dla zdrowego snu temperatura. Najlepiej, aby wynosiła ona między 18 a 22 stopni. Dla spokojnego snu malucha należy zadbać o usunięcie potencjalnych źródeł światła, jak tablet czy telefon, które mogłyby świecić w nocy rozbudzając malucha. Światło, bez względu na jego rodzaj i źródło, zakłóca sen, pobudza organizm do działania, zachęcając do aktywności. Jeżeli sen nie jest spokojny, to organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości melatoniny, co utrudnia zasypianie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór lamp o stonowanym świetle, aby światło nie pobudzało malucha, a pomogło w jego wyciszeniu i zasypianiu. Ale to nie wszystko, ważne, aby odpowiednio przygotować również łóżko.

Dobierz odpowiednią pościel

Ogromnie ważne jest też odpowiednie przygotowanie samego łóżka. Pościel, najlepiej z naturalnych składników, czysta, przyjemna w dotyku. Doskonałym rozwiązaniem, zresztą bardzo popularnym wśród rodziców, są pościele bawełniane. Są miękkie, miłe w dotyku, a do tego dostępne w wielu rewelacyjnie wyglądających wzorach. Ponadto pościel bawełnianą bardzo łatwo utrzymać w doskonałej czystości. Można ją prać nawet w 60 stopniach, co gwarantuje, że wszystkie zarazki, alergeny i przede wszystkim roztocza zostaną wyeliminowane. Do tego pościel bawełniana nie ulega uszkodzeniom podczas prania. Dzięki temu można cieszyć się doskonałą jakością poszewek naprawdę długo.

Co jeszcze?

Aby zapewnić dziecku zdrowy i naprawdę regenerujący sen ważne są różne czynniki. Odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, łóżka, a także – rytm dobowy. Dla malucha szalenie istotne jest to, by każdy dzień był do siebie podobny. Ustalone godziny posiłków, drzemki, zabawy, spaceru czy kąpieli pozwalają maluchowi czuć się bezpiecznie. Funkcjonując w takiej rutynie dziecko rozwija się prawidłowo, a także dobrze śpi. Chaos nie jest wskazany, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Ważne również, aby zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną malucha. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio zmęczone dziecko, to dobrze śpiące dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *