fashionwall.pl

Fashionwall.pl – moda, uroda, lifestyle

pościel dla dziecka
Lifestyle

Wybieramy pościel dla dziecka!

Dzieci w każdym wieku potrzebują snu, aby odpowiednio zregenerować swoje siły. Wyspane dziecko jest szczęśliwe, uśmiechnięte, chętne do eksploracji otaczającego świata. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół, aby zapewnić maluchowi spokojny i komfortowy sen. Jak to zrobić?

Odpowiednie miejsce do spania

Dziecku należy zapewnić optymalne warunki, czyli zadbać o tzw. higienę snu. Ważne, aby pomieszczenie, w którym śpi dziecko było odpowiednio przewietrzone i panowała w nim właściwa dla zdrowego snu temperatura. Najlepiej, aby wynosiła ona między 18 a 22 stopni. Dla spokojnego snu malucha należy zadbać o usunięcie potencjalnych źródeł światła, jak tablet czy telefon, które mogłyby świecić w nocy rozbudzając malucha. Światło, bez względu na jego rodzaj i źródło, zakłóca sen, pobudza organizm do działania, zachęcając do aktywności. Jeżeli sen nie jest spokojny, to organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości melatoniny, co utrudnia zasypianie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór lamp o stonowanym świetle, aby światło nie pobudzało malucha, a pomogło w jego wyciszeniu i zasypianiu. Ale to nie wszystko, ważne, aby odpowiednio przygotować również łóżko.

Dobierz odpowiednią pościel

Ogromnie ważne jest też odpowiednie przygotowanie samego łóżka. Pościel, najlepiej z naturalnych składników, czysta, przyjemna w dotyku. Doskonałym rozwiązaniem, zresztą bardzo popularnym wśród rodziców, są pościele bawełniane. Są miękkie, miłe w dotyku, a do tego dostępne w wielu rewelacyjnie wyglądających wzorach. Ponadto pościel bawełnianą bardzo łatwo utrzymać w doskonałej czystości. Można ją prać nawet w 60 stopniach, co gwarantuje, że wszystkie zarazki, alergeny i przede wszystkim roztocza zostaną wyeliminowane. Do tego pościel bawełniana nie ulega uszkodzeniom podczas prania. Dzięki temu można cieszyć się doskonałą jakością poszewek naprawdę długo.

Co jeszcze?

Aby zapewnić dziecku zdrowy i naprawdę regenerujący sen ważne są różne czynniki. Odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, łóżka, a także – rytm dobowy. Dla malucha szalenie istotne jest to, by każdy dzień był do siebie podobny. Ustalone godziny posiłków, drzemki, zabawy, spaceru czy kąpieli pozwalają maluchowi czuć się bezpiecznie. Funkcjonując w takiej rutynie dziecko rozwija się prawidłowo, a także dobrze śpi. Chaos nie jest wskazany, szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci. Ważne również, aby zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną malucha. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio zmęczone dziecko, to dobrze śpiące dziecko.